Juba iidsetest aegadest on oliiviõli tuntud oma kasulike omaduste poolest.
Vanad kreeklased uskusid, et oliivipuu on jumalanna Athena kingitus ja hakkasid oliiviõli kasutama oma religioossetes rituaalides.
Oliiviõli kasutamine nahahooldusvahendina ulatus kaugele minevikku - vaaraode ajastul kasutasid egiptlased seda puhastaja, niisutaja ja antibakteriaalse vahendina. Räägitakse, et lisaks oma teistele kuulsatele ilurituaalidele nagu piimavannid ja meemaskid, kasutas Kleopatra oma nahahoolduses oliiviõli.
Tänapäeval võib paljudel jääda märkamatuks see, mida muistsed egiptlased ja kreeklased teadsid väga hästi - oliiviõlis peitub üks parimaid ilusaladusi.
Oliiviõli, täis vitamiine ja mineraale, on looduslik antioksüdant ning seega väga väärtuslik nahahooldustoode, pakkudes tugevat vananemisvastast kaitset. Antioksüdandid aitavad võidelda vabade radikaalide vastu, mis ründavad rakke ja kiirendavad vananemisprotsessi.
Oliiviõli kaitseb ja toidab nahka ning erinevalt paljudest teistest niisutajatest, moodustab see hingava kihi, mis meelitab ligi välisniiskust, samas ei blokeeri naha loomulikke funktsioone.
Oliiviõli leidub šampoonides, seepides, näopuudrites, koorijates, juuksepalsamites, huulepulkades, juukseõlides, kortsuvastastes kreemides, niisutavates kreemides, silmameigieemaldajates, küüneõlides ja isegi ripsmeõlides.
Õli lisamine nahale ei pruugi tingimata lisada palju niiskust, kuid see loob barjääriefekti, mis takistab niiskuse kadumist. Õli lukustab enda alla vee ja takistab niiskuse kadumist aurustumise kaudu, muutes naha pehmemaks ja siledamaks. Seetõttu kasutatakse lisaks kreemidele ja seerumitele ka näoõlisid.
"Minu tervise saladus on kasutada mett seespidiselt ja õli välispidiselt."
"The secret of my health is applying honey inside and oil outside."
- Democritus (460–370 eKr), kreeka filosoof ja arst
Kommentaarid